Koncert w ramach OFPHH 2017

OFPHH.

Koncert

CUKIER PUDER

Koncert


Pierwszego dnia, kiedy już wszyscy Uczestnicy Festiwalu "zbratają" się z OFPHH Band, scena OFPHH zamieni się w wielką cukiernicę... A wszystko za sprawą formacji muzycznej jaką jest CUKIER PUDER.

Cukier Puder wysypał się na świat jesienią 2015 roku. Chwilę potem do cukiernicy dosypali się Miłosz Bazarnik (piano), Krzysztof Kuźnik (bas), Szymon Bisaga (drums), którzy wraz z gitarą i kompozycjami Daniela Wiśni Wiśniewskiego i wokalem oraz tekstami Pauliny Kulki Szojer postanowili zrobić jakiś wspólny muzyczny deser ( z wisienką na torcie:) .

SKŁAD:
Paulina, Pola, Kulka - jest to część przestrzeni choć ograniczona sferą inspiruje się wszystkim w okół, by śpiewać, pisać, tańczyć. Przetoczyła się w swoim życiu przez wiele scen, festiwali, przez taneczną Wyższą Szkołę Umiejętności w Kielcach po Studia Podyplomowe na AHE w Wodzisławiu Sląskim kończąc pedagogikę. Śpiewa od kiedy pierwszy raz w życiu wydała z siebie pierwsze "la,la,la" i tańczy od kiedy pierwszy raz stanęła na nogi. Poza artystycznymi ścieżkami kocha być mamoholiczką swoich dwóch synów Bruna i Gniewka, uwielbia snowboard, książki, jest holistycznym "naturzakiem".

Daniel Wiśnia Wiśniewski. Zjadacz ciastek w ilościach hurtowych, który z obawy o spadek poziomu cukru stworzył własny...CUKIER PUDER. Po miesiącach brzdąkania na gitarze w zaciszu domowym, podał swoje dźwięki do sieci, a w tą sieć z własnej woli wpadli ci, którzy teraz wraz z nim siedzą w cukiernicy:) Inicjator, lider i twórca projektu, kompozytor, skrzypek, gitarzysta. Miłośnik tego co niekomercyjne, prawdziwe, naturalne, krwiste, intuicyjne, biegacz i żeglarz z zamiłowania. Sernikomaniak. Wszechstronnie uzdolniony i uzdatniony. Nie można mieć pewności, że jest jakaś rzecz, której by się nie podjął. I do tego niepowtarzalnie pozytywny, pomocny i nie cierpiący bylejakości w życiu.

Miłosz Bazarnik – pianista, kompozytor, aranżer; student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku Kompozycji i Aranżacji, absolwent Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie fortepianu p. Piotra Kalickiego, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Muzykologia (praca o Zbigniewie Namysłowskim). Laureat konkursów jazzowych z zespołem Voodoo Mob na 2. Young Best Jazz w Szczecinku, Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Jazzowych i Rozrywkowych w Lubaczowie oraz finalista Azoty Tarnów International Jazz Contest oraz Krokus Jazz Festival.
Inne informacje:
Oprócz nieustannej gry na klawiszach i treningów w przebiegach na fortepianie, gra i trenuje squasha. Ponieważ prawdopodobnie ma refleks i dobre odbicia, po treningach jest wyczerpany-wtedy lubi zrelaksować się przy starej dobrej whisky. Poczucie humoru i abstrakcji Miłosz ma we krwi i aż trudno uwierzyć, że to nie śląski chłopak, tylko jedyna kostka cukru wśród zespołu spoza Śląska. Ale synek się wpasował fest. I fest gryfnie gro

Krzysztof Kuźnik - Absolwent Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu (w skrócie WKIEiJ). Fan starych brzmień i otwarty na rózne gatunki muzyki (z wyjątkiem Disco Polo). Nieważne czy to bebop sprzed kilkudziesięciu lat, 70' funk, syntezatory 80' czy nowoczesne beat'y. Gra tu i tam ale raczej "tu tu tu". Na co dzień siedzi przed kompem ale wbrew pozorom robi interesujące (przynajmniej w jego mniemaniu) rzeczy.

Szymon Bisaga - drums Niesamowicie uzdolniony młody perkusista . Najbardziej niepokorny w całej cukiernicy:) można rzec "złote dziecko bębniące", które wyjątkowy jak na młody wiek feeling wyssało z mlekiem matki. Rodzice i rodzeństwo Szymona są aktywnymi muzykami, więc dom od zawsze przesiąka przeróżnymi dźwiękami. I też dlatego nasz Szymon jest przesiąknięty. Nasiąknięty. A my z niego odsączamy:) Otwarty na style muzyczne, kreatywny, szybkołapiący, zdolny do wszystkiego:)
 
 
Podziel się

Komentarze są wyłączone.