Sabina Meck w Jury OFPHH

OFPHH.

Jury

Sabina Meck

Wokalistka, kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów


Sabina Meck (a.k.a. Sabina Myrczek) jest wokalistką, kompozytorką, aranżerką, autorką tekstów. Obecnie studiuje kompozycję i aranżację w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Wiosną 2016 roku, ukazał się debiutancki album solowy Sabiny, zatytułowany "Love is Here" (For-Tune). Sabina Meck otrzymała nominację do nagrody Fryderyk 2017, w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Muzyka Jazzowa.
Laureatka I nagrody w konkursie Blue Note Poznań Competiton (2014) w kategorii wokalnej. W 2015 roku, wraz z założonym przez siebie zespołem SoundMeck, zdobyła Grand Prix na festiwalu Grupa Azoty Jazz International Contest w Tarnowie. Jury przyznało Sabinie również indywidualną nagrodę specjalną - Największy Talent Festiwalu. Jesienią tego samego roku, otrzymała II miejsce w IX Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, w kategorii "temat jazzowy", za utwór "A part of me".
Do tej pory, Sabina współpracowała i występowała z m.in. Andrzejem Jagodzińskim, Włodzimierzem Nahornym, Andersem Jorminem, Zespołem Camerata Silesia, Pawłem Tomaszewskim, Zbigniewem Namysłowskim, Aga Derlak Trio.
W kwietniu 2017 roku, nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, ukazał się album "Eruption," prowadzonego przez wokalistkę, zespołu SoundMeck. Na płycie znalazły się wyłącznie autorskie kompozycje Sabiny.
 
 
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.